Ugrás a fő tartalomra

Rizses csokialagút (sütés nélkül)

Régóta tervben van már nálam ez a sütést nem igénylő, hűtős édesség, és mivel jelenleg szerelés alatt áll a sütőnk, ezért úgy gondoltam, eljött a megfelelő pillanat ahhoz, hogy végre el is készítsem. Készüljetek fel, rengeteg csoki kell hozzá, nagyon tömény, de közben mégsem gejl, viszont kalóriát tartalmaz elég rendesen! :D

Recept: A Nosalty-s receptalkotó szerint 800 kalória van egy adagban (ő 8 adagra osztja, mi szerintem kb. 10 részben ettük meg, 3 nap alatt), szóval fogyókúrázóknak nem kifejezetten ajánlott. :D Egyébként én a kókuszgolyó rumos-kekszes-kakaós ízvilágáért rajongóknak ajánlom, a Chokito hajdanvolt szerelmeseinek, és minden csokikedvelőnek! ;) Illetve az a szép még benne, hogy sütni sem kell, magától összeáll, ráadásul nagyon mutatós, szinte egy kisebb hűtős tortaként lehet tálalni. :)

1, Első lépésben folpackkal béleljük ki a gyümölcskenyér formánkat, vagy őzgerinc formát.
2, Az első 200 g étcsokit vízgőz felett felolvasztjuk (minimális étolajjal csináltam), majd hozzáadjuk a darált mogyorót, a kekszmorzsát és a likőrt/rumos kávét/rumaromát. A koktélcseresznyét én kihagytam, anélkül is finom, de simán rakhattok bele. Annyi vizet adjunk hozzá, amitől gyúrható állagú lesz, kb. mint a kókuszgolyó alapja. Nekem 1 dl víztől több kellett, kb. 1,5-2 dl. Óvatosan, apránként adagoljátok.
3, Ennek a csokis masszának a 2/3át a formánkba simítjuk úgy, hogy az oldalára is jusson, hiszen középre, az alagút részbe jön majd a fehér csokis keverék. ;)
4, A fehér csokit is olvasszuk fel vízgőz felett a tejszínnel, ha kicsit hűlt adjuk hozzá a puffasztott rizst, keverjük el, majd nyomkodjuk a helyére, az alagútba. A maradék étcsokis masszát pedig simítsuk a tetejére. Szép, egyenletes felszínt kell kapnunk.

Minimum 2,5-3 órára a hűtőbe tesszük dermedni.

5, Kiborítjuk egy tálcára (ami akkora, hogy befér a hűtőbe), kicsomagoljuk a fóliából.
6, A mázhoz a maradék 200 g étcsokit szintén felolvasztjuk vízgőz fölött étolajjal, hogy majd szép fényes legyen a  felszíne, és tudjuk kenni. Ha felolvadt, egyenletesen bekenjük vele a sütinket. Én díszítésképp a maradék mogyoróból szórtam rá, de mehet rá mandulaforgács, vagy ha az eredeti receptet követjük, még tejcsokival is becsíkozhatjuk. ;)

Hűtőbe rakjuk, hogy megdermedjen a csokimáz. Ez kb. 30 perc. Utána tálalhatjuk. ;)

Eredmény: Nagyon kis szépséges, mini tortát kapunk szinte, szóval én alkalomra is ajánlom, nagyon mutatós. :) Az íze pedig... Mintha a kókuszgolyó rumos finomsága kifinomultabb lenne, csokival és mogyoróval telített. A középső rész isteni rizses, krémes, tejszínes. Én kissé tartottam tőle, hogy a sok étcsoki, plusz az alapból nagyon édes fehér csoki gejllé teszi majd a desszertet, de nem! Jó, elég tömény, tehát pl. én, aki inkább a könnyedebb, habos, túrós vagy gyümölcsös édességeket kedvelem, összesen egy fél szeletet tudtam enni belőle egyszerre. Csokoládé és/vagy kókuszgolyó imádóknak viszont tökéletes! Intenzív ízélmény, de nem túl cukros, és szerencsére se margarin, se liszt nem kell hozzá. ;) Enjoy!

Elkészítési idő: kb. 30 perc előkészület + 3 óra és még fél óra hűtés

Hozzávalók (8-10 adag):
Barna, étcsokis réteg
  • 200 g étcsokoládé 
  • 500 g kekszmorzsa 
  • 100 g mogyoró (aprított) 
  • 50 g koktélcseresznye (aprítva, elhagyható) 
  • 3 ek likőr (Tia Maria/rumos kávé) vagy 1 ek rum aroma
  • 1,5-2 dl víz (kevés az összegyúráshoz)
A rizses réteghez 
  • 200 g fehér csokoládé 
  • 50 g puffasztott rizs 
  • 80 ml habtejszín 
A dekorációhoz
  • 100 g étcsokoládé 
  • maradék aprított mogyoró
  • vagy 50 g tejcsokoládé 
  • esetleg 25 g mandulapehely

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Hagymás bab ~vega version~

Személy szerint mindig nagy élvezettel néztem, ahogy Bud Spencer falatozta (volna) a hagymás babot a Piedone filmekben. Imádom a chilis babot, ezt az ételt pedig valahogyan hasonlónak képzeltem el. Anyukám egyik nap elújságolta, hogy hagymás babot főzött otthon a családnak. Rögtön kedvet kaptam én is és elkészítettem egy könnyed, hús nélküli verzióját. ;) 1, Vegyünk egy nagyobb fej vöröshagymát, pucoljuk meg. Karikázzuk, kockázzuk fel igény szerinti méretűre. Tegyük fel kevés olajra, pároljuk, dinszteljük meg.  2, Pakoljunk rá egy konzervnyi vörösbabot kevés levével együtt. Jöhet rá a paradicsompüré, még kevés víz igény szerint.  3, Ízesítsük sóval, borssal, ételízesítővel, kevés cukorral. A legvégén hintsük meg chilivel. Forraljuk össze, tálaljuk. Nos, ennyi volt a nagy recept. Eredetileg valamilyen húsféle vagy szalonna is kell bele, úgy "emberesebb", de lássuk be, nyár van, ilyenkor jobban esik egy könnyedebb fogás. Nekem nagyon bejött a hagymás bab, finom ...

Modenai tészta

Nemrég az Il Trenoban ettem modenai tésztát, ami ugyan csirkehússal készült, de én most a "vega" verzióját készítettem el, szerintem így is nagyon finom lett. :) Recept : Tulajdonképpen ahány recept, annyiféle elkészítési módja van a tésztának. Én kettőből gyúrtam össze a számomra legmegfelelőbbet. Alul majd jelzem a pontos adagokat, elöljáróban annyit mondanék, hogy tészta, tejszín, fokhagyma, csemegekukorica, pirospaprika és chili kell hozzá. Az Il Treno gyorséttermeiben egy wokban összeforgatják a tésztát és a szószt, nagyjából ennyiből áll a fogás, hiszen náluk már előre el van készítve minden fontosabb hozzávaló. Érdekes ez a tészta, mert úgy mediterrán és csípős, hogy közben a pirospaprika miatt (számomra) magyaros ízvilágot idéz. Első lépésben főzzünk ki fusillit, orsót vagy bármilyen olaszosabb tésztát. Tegyük félre. Az apróra vágott fokhagymát kezdjük el egy lábasban kevés vajon párolni, majd adjuk hozzá a csemegekukoricát. Kevés párolás után jöhet a tejszín...

Paradicsomos-bazsalikomos pesto fusillivel

Íme egy újabb olasz gyöngyszem, a pesto, méghozzá fusillival! Egyszerűen elkészíthető és nagyon finom! Lássuk csak, hogyan! Recept : Egy kedves barátnőm, Anna ajánlotta a receptet, aminek nagyon örültem, ugyanis már régóta szerettem volna pestót csinálni, és egyébként is, odavagyok az olasz kajákért, erre gondolom már ti is rájöttetek. :P Olyan üveges pestót már ettem, de azt sem tésztán, hanem tejföllel hígítva zöldségekhez való mártogatósként. Finom volt, de először nem üvegeset akartam kóstolni, hanem valami háziasabb verziót. Na most a pesto az gyűjtőfogalom, olasz szószokat értünk alatta, és mint megtudtam, a pesto az a mozsár, amiben a hozzávalókat hagyományos módon kikeverik. A mozsárban törték, zúzták ugyanis össze anno a pesto alapanyagait, de gondolom még ma is csinálják így. Főleg a pesto alla genovese miatt, amiben fontos alapanyag a bazsalikom, az pedig nem érintkezhet fémmel, attól ugyanis megbarnul és "szénaíze" lesz. (Nem én találtam ki, tényleg ...